Fii Moș Crăciun de Crăciun!

– Ediția 2023 –

Adu bucuria Crăciunului
în sufletele și casele copiilor nevoiași
din județul Mehedinți!

Donează!

RO81RNCB0179112200990001

Informații: Pr. Cătălin Țăruș, Tel. 0769057197

Peste 500 de copii identificați de Asociația Anastasia in județul Mehedinți care au nevoie de alimente de bază pentru masa de Crăciun și doar câteva zile până la marea sărbătoare.

Adu bucuria în casele și sufletele copiilor nevoiași din județul Mehedinți.

Campaniei de ajutorare s-au alăturat: Episcopia Severinului si Strehaiei, Senic, Asociația Filantropia Severin și Centrul bisericesc München „Înălțarea Sfintei Cruci”.

Cum puteți ajuta?

1. Intră pe https://www.asociatiaanastasia.ro/fii-mos-craciun-de-craciun

Alegeți o familie din listă, recomandăm în ordine sau la întâmplare, lăsând un mesaj privat cu CODUL din dreptul familiei, iar noi vă trecem în dreptul celui ales.

Pentru lămuriri, contactați Cătălin Țăruș, la nr. de telefon și WhatsApp +40769057197.

2. Cu cît puteți contribui?  Coșul cu alimentele de bază pentru fiecare dintre familii se ridică la suma de 300 de lei. Dacă nu puteți contribui cu această sumă, nu este nici o problemă. Poti ajuta cu cât iți permite tolba, sau te poti asocia cu încă cineva pentru a deveni Moș Crăciun pentru una din familiile greu încercate.

3. Dorința noastră este să ajutăm toate familiile din lista pusă la dispoziție pe site.

4. Noi, și Senic, venim cu desaga plină cu de toate.

Edițiile anterioare

Parteneri media:

Această imagine are atributul alt gol; numele fișierului este radiolumina.png

Change this in Theme Options